Monday, December 26, 2016

Mullewa, WA

Käes on juba 27.detsember ja jõulud ongi läbi ja paari päeva pärast vahetub aasta number.

Mis ma siiamaani teinud olen ?

17.detsember oli mul viimane tööpäev Mingenew CBH saidil, aga see ei tähendanud, et töö veel otsa sai. Mind saadeti tööle sealt 85 km kaugusele väiksemale saidile Mullewasse. See sait  suleti eelmisel kolmapäeval aga nüüd on vaja kõik vili maa pealt ära koristada. Seega on järgi jäänud koristustööd, aga kuna väljas on kogu aeg ligi 40 soojakraadi, siis iga liigutus on üsna raske. Kuna liigsele soojusele on veel lisaks kärbsed, kes näkku lendavad. Aga  meie tööandja on väga mõistlik inimene, siis keegi ei oota, et sa 10h seal koristad. Pigem meile öeldi kogu aeg, et türukud minge istuge tuppa jahedasse.Jälle uus tuba.


 Aga enne minekut, siis kõik hirmutasid mind, et seal linnas elavad ainult aborigeenid ja, et ma pean ettevaatlik olema, kuna nad varastavad igalt poolt. Mina olen siiani ainult saidil olnud ja seal nägin ma tervet sigade pere, kus oli väga suur isane siga ja emane pluss nende 7 põrsakest. Nad tulid sinna muda sisse mõnulema. Peale nende nägin ma seal austraalia metsikutkoera, mis on päris hirmus. Sest nad kõik luusivad seal, kus mina elan. Aga õnneks on meie maja piiratud raudaiaga.
Üks päev olin lõunal lihtsalt 3 h, nii raske ongi CBHs töötada. Ma arvan, et see on üks parimatest ettevõtetest kelle all töötada, kui kellegil on plaanis Austraalia tulla ja otsib hooajatööd.


Enne seda toimus veel CBH jõuluõhtusöök Dongara nimelises linnas mere ääres ühes pubis. Seal oli imemaitsev toit ja peaaegu kõigil töötajatel olid väiksed lapsed. See oli üks ütlemata mõnus õhtupoolik. Ma sõin lõhet koos bataadiga ja pärast oli veel magustoit.


Eriti tore oli veel see, et meile anti 5 vabapäeva jõuludeks. Ehk siis reede hommikul sõitsin Perthi Kaisa juurde. Sinna jõudes ootas mind 2 suur pakki emmelt, Mummult ja Liisult. Küll mul oli heameel. Nad saatsid mulle mu lemmik Annekese šokolaadi, leiba, Mirtsu ja Mia tehtud piparkooke ja nende tehtud joonistused. Lisaks sain Koit Toome CD plaadi ja uueks aastaks märkmiku, mis mulle väga meeldis.

Käisime Kaisa ja Lolaga ühe eesti tüdruku Alice juures kodus juuksuris. Kuna salongi minna on ikka päris kallis. Pärast seda läksime veel Lakeside ostukeskusesse šoppama ja sushit sööma.
Õhtul tahtsime veel restorani sööma minna, aga me jäime nii natuke hiljaks. Kell oli peaaegu 21.00 aga köögid suletakse enamus kohtades juba kell 20.00. Tuli leppida Mäkdonaldsiga.

Järgmisel hommikul läksime kõik koos hommikust sööma mere äärde Burns Beach caffeesse. See oli lihtsalt suurepärane koht, söök oli suurepärane ja milline vaade. Mina tellisin bruschetta, kus oli juures veel muna ja peekon.

Meie jõulubeebi. Lola on ikka parim beebi, ta mitte kunagi ei jonni :)
Pärast hommikusööki läksin ma veel üksi šoppama. Sain lõpuks oma telefoni parandusse viia. Ma suudan ju kogu aeg ekraani kuidagi ära lõhkuda. Peale selle ostsin ma lõpuks omale bluetooth kõlari, millest ma nii ammu juba mõtlesin. Ise arvasin, et hakkan hullult šoppama, aga õnneks ma riideid väga ei ostnudki. Ostsin ühe paari plätusid ja HjaMst mõned pluused ja seeliku. Ja lõpuks käisin veel pediküüris. Õhtul sõitsin tagasi Geraldtoni.

Järgmisel päeval läksime ühe sõbra juurde lõunasöögile. Kõigepealt jõime veini ja niisama mängisime piljarditaolist lauamängu. Reeglid on nagu piljardil aga seal ei ole seda piljardikeppi vaid kasutad näppu ja pallide asemel on sellised nupud.
Nad on kõik pärit Lõuna-Aafrikast, seega oli mul põnev näha, mida nemad söövad. Toit oli jällegi imemaitsev. Laual oli sink, lammas ja veel mingi liha. Ja veel muud asjad. Kusjuures toit ei erinegi väga palju eesti toidust. Pigem meenutas see söök mulle seda, mida tädi Kati valmistab. Ja lõpuks oli veel 2 erinevat desserti. Koju minnes pandi kaks suurt karpi sööki veel kaasa ka.

Angeline


Eile sain lõpuks ka Geraldtoni randa päevitama. Väga mõnus rand, selline tunne oli nagu kuskil Tais oleks, mis siis, et ma seal kunagi käinud pole, aga nende piltide järgi, mis ma näinud olen. Homme hommikul sõidan tagasi Mullewasse umbes kolmeks päevaks ja siis ongi juba aastavahetus.

Ma väga tänan oma kallist pere nende kingituste eest ja ma soovin, et kõigil oleks ilus aastalõpp ja, et veel parem aasta ootaks ees.

Iga päev mõtlen ikka, et õnnelik tuleb olla praeguses hetkes, siis õiged asjad jõuavad sinuni nagu iseenesest. Vahest lihtsalt kuskil mere ääres olles mõtlen, et see lihtsalt ongi õnn, kui saad sellist vaadet nautida...

No comments:

Post a Comment